15 Temmuz Gecesi Hakkında Orijinal Bir Makale

15 Temmuz gecesi Türk Milletinin iç ve dış düşmanlara gösterdiği kahramanlıkların en son örneğidir. Türk Milleti tarihin hiçbir döneminde başka bir milletin egemenliği altına girmemiştir. Aziz Türk Milleti kendisine yönelen bir tehdidi gördüğü zaman hemen ona karşı koymaya çalışır. 15 Temmuz 2016 gecesinde de daha önce örneklerini Çanakkale’de, Şanlıurfa’da, Kahramanmaraş’ta gördüğümüz başkaldırıyı tüm Türkiye’de aynı anda gördük.

Daha önce sinsi planlar yapan vatan hainleri 15 Temmuz gecesinde ülkenin yönetimini el geçirmeye çalıştılar. Ancak hiç tahmin etmedikleri bir tepki ile karşılaştılar. Türk Milleti elinde bayrağı ile kendisine silah doğrultan vatan hainlerinin karşısına çıkarak darbe girişimini engellediler.

Maraş’ta Sütçü İmam’ın torunları İstanbul’da Boğaziçi Köprüsü’nde vatanın elden gitmesine izin vermediler. Kendini bilmez birkaç hainin ülkenin yönetimini ele geçirmesine karşı gelerek, ülkeyi büyük bir ateşten kurtardılar.

Atatürk’ün Gençliğe Hitabe ’sinde yazdığı gibi ‘muhtaç oldukları kudret damarlarındaki asil kanda’ kendini gösterdi. Böylece vatan sevgisinin önüne hiçbir tankın, uçağın, bombanın ve silahın geçemeyeceğini tüm dünyaya gösterildi.

15 Temmuz gecesinde yaşanan olaylar iç ve dış düşmanlara bir gözdağı verdi. Onlara Türk Milleti’nin karşısına çıkamayacaklarını ilan etti.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.