Adım Adım Matematik

Tüm dersler arasından en önemli ders olarak matematik algılanmaktadır. Matematiği öğrenen öğrenci diğer tüm dersleri de öğrenebilir. Tabii ki çoklu zeka kuramına göre herkesin farklı bir zeka alanı var. Herkesin matematiği öğrenmesi şart değildir.

Ben matematiği hiç bilmiyorum. Matematiği nasıl öğrenebilirim? Ben de matematiği öğrenebilir miyim? Öğrencilerim bu soruları sorduğunda onlara hep en basitinden başlarlarsa öğrenebileceklerini söylerdim. Matematik bir binaya benzer, önce küçük bir çakıl düşersin sonra yavaş yavaş en tepeye kadar çıkarsın. Matematik özel yetenek gerektiren bir ders değildir. Herkesin öğrenebileceği bir derstir. Burada kullanılan yöntemler, izlenen yollar, kullanılan kaynaklar önemlidir. Yanlış kaynak ve yöntem sizi matematikten soğutabilir.

Matematiği öğrenmek için bildiğiniz yerden başlamalısınız. Bildiğiniz yeri de bazen bilmeyebilirsiniz. Bu yüzden nereye kadar bilip bilmediğiniz öğrenmek için çeşitli matematik testlerini çözmelisiniz. Yayınlayacağımız videolarda hiç bilmeyen biri rahatlıkla bu dersi öğrenecektir.

Ünlü bir matematik uzmanı matematikte sabrın zekadan önce geldiğini söylemişti. Sabırlı olduğunuzda siz de öğreneceksiniz.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*