Kaç Gün Sonra İSG Sınavına Girilecek?

İş sağlığı ve güvenliği genel müdürlüğü iş yeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlık sınavını ÖSYM yapmaktadır. Sınavın amacı işyerlerinde hekimlik ve iş yeri güvenliği uzmanlığı yapacak uzman kişileri belirlemektir.

İSG sınavlarına 21-29 Mart 2017 tarihleri arasında başvuru yapılacaktır. Sınav ise 29 Nisan’da yapılacaktır. Sınav sonuçlarının duyurulma tarihi 18 Mayıs olarak belirlenmiştir. Sınav saat 09:30’da başlayacak ve 75 dakika sürecektir.

İSG SINAVINA KAÇ GÜN KALDI?

[ujicountdown id=”uji YGS kalan” expire=”2017/04/29 09:30″ hide=”true” url=”” subscr=”” recurring=”” rectype=”second” repeats=””]

Türkiye’de birçok kurumun sınavını ösym yapmaktadır. İSG sınavları da ÖSYM tarafından yapılan bir sınavdır. İş sağlığı ve güvenliği ülkemizde son yıllarda yaşanan iş kazalarından sonra önemi artan bir meslek durumuna gelmiştir. Bu mesleğin gelir açısından da avantaj sağlaması insanları bu alana kaydırmıştır.

Üzerlerine aldıkları sorumluluk çok yüksektir. İnsanların hayatları söz konusudur. Bu sebeple işi yapacak kişilerin uzman olması son derece önemlidir.

Her yıl iki defa yapılır. Tüm illerde yapılan bir sınav değildir. Sınavlar genelde Adana, Ankara, Antalya,Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul-1, İstanbul-3, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Samsun,Sivas, Trabzon, Van illerinde yapılmaktadır.

Sınav sonunda başarılı olanlara 5 ayrı sertifika verilmektedir. Bunlar;

a.İş Yeri Hekimliği
b.C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı
c.B Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı
d.A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı
e.Diğer Sağlık Personeli
 şeklindedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.