Kaç Gün Sonra ÖABT Sınavına Girilecektir? ÖABT Ne Zaman Yapılacaktır?

Devlet okullarında öğretmenlik yapmak isteyen kişilerin girdiği sınavlardan biri de öğretmenlik alan bilgisi sınavıdır. ÖABT kısa adı ile bilinen bu sınavı ÖSYM gerçekleştirmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin performanlarını ölçmek için ÖSYM’den sınav yapmasını talep ediyor. ÖSYM kanun ve yönetmeliklerin kendisine verdiği haklara göre sınavı hazırlamaktadır. ÖSYM söz konusu sınavın başvurularını alır, sınavı yapar ve sonuçları değerlendirerek adayların puanlarını belirler.

Öğretmen olmak isteyen kişi sayısı her onbinlerce artmaktadır. Her yıl yeni mezun öğretmen adayları ile gittikçe kalabalıklaşan bir gruba bu sınav yapılmaktadır. Öğretmen adaylarının bugünlerde merak ettikleri konulardan biri de ÖABT’nin ne zaman yapılacağıdır. Yine ÖABT’ye kaç gün kaldığını da öğrenmek istiyorlar. Bu yazıda öğretmenlerin merakını gidermeye çalıştım.

ÖABT’YE KAÇ GÜN VAR?

[ujicountdown id=”uji YGS kalan” expire=”2017/02/26 00:00″ hide=”true” url=”” subscr=”ÖABT” recurring=”” rectype=”second” repeats=””]

2017 yılında ÖABT 16/07/2017 tarihinde yapılacaktır. Sınava başvurular ise 14-27 Mart tarihleri arasında yapılacaktır. 04.08.2017’de ise sonuçların açıklanması hedeflenmektedir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.