Kaç Hafta Sonra Süper Lig Bitiyor?

Türkiye futbol ligi Süper lig olarak bilinmektedir. Futbol ile ilgilenen bir çok spor sever ligin bitimenine kaç hafta kaldığını öğrenmek istemektedir. 2016-2017 Süper Ligi’nin adı Spor Toto Süper Lig Turgay Şeren Sezonu değiştirilmiştir.

2016-2017 Dönemi Ligin Bitimine Kaç Hafta Kaldı?

Peki kaç hafta sonra süper lig bitecektir? Bunun öğrenmenin yolu aşağıdaki sayaca bakmaktan geçer. Hafta ve gün olarak ne kadar süre kaldığını geri sayım sayacı ile öğreneceksiniz.

Futbol Dünya’nın en fazla sevilen, en fazla ilgi duyulan ve en çok insanın takip ettiği bir spor türüdür. Ülkemizde de futbola olan ilgi en üst düzeydedir. Futbol oyunu onbir kişilik iki takımla oynanmaktadır. Futbolun kendine özgü bir topu var. Meşin yuvarlak olarak bilinir.

Futbol müsabakaları dikdörtgen şeklindeki toprak, çim, halı sahalar üzerinde yapılır. Dikdörtgenin iki başında birer kale olur. Her takımdan bir oyuncu kalede bulunur, diğer oyuncular da rakip takıma gol atmaya çalışır. Kale direkleri içerisinden atılan her top gol olarak kabul edilir. Ayakla oynanan bir oyun olduğu için diğer spor türlerine göre en tehlikeli sayılmaktadır.

Ülkemizdeki en büyük futbol organizasyonu ise süper ligtir. Süper ligte 18 takım yer almaktadır. Sezon bittiği zaman en az puan alan üç takım kümeye düşmektedir. İlk iki takım Şampiyonlar ligine gitmektedir. İlk iki takım dışındaki 3 takım ise Avrupa Ligi’ne gitmektedir. Bu başarılar da takımlar için gelir kaynağı olmaktadır.

Futbol çok popüler olduğu için şehirler arasında oynanmaktadır. Her şehrin öne çıkan, şehri temsil eden bir takımı vardır. Türkiye’de bazı şehirlerin birden fazla takımı Süper ligte oynamaktadır. Futbol takımları aynı zamanda şehirlerin marka yüzüdürler.

 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.