Ücretsiz Ders Çalışma Siteleri

İnternet üzerinden ders çalışmak birçok öğrencinin kullandığı bir yöntemdir. Bu alanda ders veren, sınavlar yapan ücretli siteler olduğu gibi bu sitelerle yarışan ücretsiz siteler de var.  Sanal alemde eğitim almak öğrencilerin eşit fırsatlardan yararlanmalarını sağlıyor.

Dört duvara sahip olan sınıflardan farklı olarak internet üzerinden eğitim almak öğrencilerin gittikçe daha çok tercih ettikleri bir yol olmuştur. İlerleyen yıllarda bu alandaki isteklerin daha da artacağı ortadadır. Günümüzde öğrenciler bilgiye ihtiyaçları olduklarında hemen ulaşabilme imkanlarına sahip oldukları için sanal dünyadaki eğitimler bir daha ön plana çıkmaya başlıyor. Öğrenciler öğretmenlerin her verdiği bilgiyi zihinlerine depolamak yerine bilgiye lazım olunca ulaşıp, kullandıktan sonra ise atma eğilimdedirler.

İnternet üzerinde test çözmeye yarayan birçok site varken bizde öğrencilerin oyunlarla zamanlarını boşa harcamaları yerine verimli olarak kullanmaları için bazı soruları testlere dönüştürerek öğrenme hevesinde olanların hizmetine sunduk.

Online olarak alınan eğitimlerin öğrenci başarısı üzerinde mutlaka etkili olmuştur. Bu etkinin yönü ve verimi ise tartışma konusu olabilmektedir.  Bazıları buralardaki eğitimi pek beğenmeyebilirler ama biz ziyaretçilerimizin yorumlarından biliyoruz ki testlerimizi çözen öğrenciler yazılılarından başarılı sonuçlar alıyorlar.

Hangi site üzerinden ders çalışırsam daha başarılı olurum? Sorusuna ise verilebilecek net bir cevap vardır. Soruvakti.com sitesi olarak öğrencilerin başarılarının artması dersleri daha iyi anlamaları için onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz.

İsteğimiz buraya gelen öğrencilerin buradan mutlu bir şekilde ayrılmalarıdır. Tabii ki daha iyi olmanın yolu gelen ziyaretçilerin yorumlarına bağlıdır. Bu yüzden sitemiz hakkında her türlü yorumu yapabilirsiniz. Yalnız yorumlarınız küfür, hakaret gibi öğeler içermemesi bizim daha başarılı olmamız için gayretlendirecektir.

5 Comments

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.